Červeňák ve skle 0,75 L z angreštu Rolanda a Hinnonmaki Red 15% obj.

 
Bez siřičitanů
 

Chuťově výjimečný speciál z angreštu

  • Ovocné víno jsme vyrobili z odrůd angreštu Rolanda a Hinnonmaki Red
  • Tahle kombinace propůjčila Červeňáku nasládlou, aromatickou chuť s nižším obsahem kyselin
  • Červeňák nádherně voní po zralém angreštu
  • Obsah alkoholu: 15 % obj.

 

Dostupnost Skladem, hned odesíláme! (> 5 ks)
209 Kč
Kategorie Ovocné speciály
 

Co je Červeňák

Červeňák je po čertech vydařené ovocné víno z dvou odrůd angreštu. Odrůda Hinnonmaki vínu propůjčila nasládlou, aromatickou chuť a pěkně růžovou barvičku, odrůda Rolanda zas mírnou kyselinku. Obě odrůdy spojuje příjemně sladká vůně. Když si k vínu přičichnete, jako byste se ocitli na zahrádce, kde právě dozrává angrešt.

 

Víno se moc příjemně pije, večer s ním plyne pomaleji a my ho doporučujeme k romantické večeři, četbě románu nebo třeba jako dárek pro požitkáře, kteří rádi objevují netradiční chutě. To Červeňák rozhodně splňuje!

 

Jak se Červeňák pije?

Všechna naše ovocná vína lze pít úplně na všechny způsoby. Červeňák popíjejte vychlazený i svařený, picněte ho do míchaného drinku nebo ucucávejte jako vinný střik. Angreštové víno je skvělé jako aperitiv na přípitek i jako digestiv na trávení po dobrém obídku.

 

Pokud angreštové víno zapomenete vychladit a nechce se vám na něj hodiny čekat, přihoďte pár kostek ledu. A jak rychle vychladit víno i bez ledu? Zabalte láhev do vlhké utěrky nebo menšího ručníku, dejte ji maximálně na 15 minut do mrazáku a voilà!

 

Jakmile klesnou teploty na neúnosnou hodnotu, Červeňák svařte a užijte si jeho plně rozvinuté chutě i vůně. Vrátí se vám vzpomínky na teplejší dny. A jak angreštové víno co nejlépe svařit? Ohřejte ho na +-60 stupňů Celsia (až začne pěnit, nesmí se vařit!) a máte dokonalý svařák. Žádné koření není potřeba.

 

Balení, skladování a trvanlivost

Červeňáka jsme naplnili do skleněných lahví o objemu 0,75 litru. Tahle pecka má ráda chlad a temno, takže lednice, podlaha ve spíži nebo sklep jsou pro skladování ideální. Nenačaté víno vám vydrží až rok. Po otevření ho vypijte ideálně ve stejný den, maximálně do týdne, ať vám z vína neutečou všechny ty boží vůně a chutě.

Podobné produkty

Výrobce Rybízák s.r.o., Sládkova 372/8, Ostrava
Složení angreštová šťáva, voda, cukr
Barva Růžové
Trvanlivost 12 měsíců, po otevření max. týden v lednici
Balení Skleněná láhev
Objem 0,75l
Obsah alkoholu 15% obj.
Původ Česká republika
Skupina Polosladké
Zařazení Ovocné víno

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: