Časté otázky

Kolik rybízák obsahuje alkoholu?

Víno obsahuje 10,5 % alkoholu.

 

Musím víno skladovat v lednici?

Nemusíte. Stačí, když víno bude v temnu. Víno by nemělo přijít na delší dobu do styku s přímým sluncem a extrémně vysokými teplotami. Do lednice je ho vhodné dát, když se ho chystáte otevřené skladovat delší dobu.

 

Jakou má víno trvanlivost?

Víno vám vydrží 2 měsíce. Kupujeme velice kvalitní PETlahve, které se působením alkoholu nerozpouštějí. Když máte láhev rozpitou, doporučujeme ji před uzavřením zmáčknout a tak z ní vytlačit vzduch. Víno ve skleněné lahvi je vhodné k archivaci a vydrží i 100 let.

 

Nebolí po tomto víně hlava, nepálí po něm žáha?

Víno neobsahuje žádný řepný cukr, tudíž po něm nebolí hlava a nepálí žáha - a to ani při zkonzumování většího množství. Ovšem pozor na kombinaci s pivem a tvrdým alkoholem! To už se bolehlav dostavit může.

 

Je víno vhodné pro cukrovkáře?

Víno neobsahuje žádný řepný cukr. Od cukrovkářů máme velmi dobré ohlasy, při pravidelném popíjení v množství 0,5 dcl až 1 dcl denně se mnohým snížil cukr o několik dílků.

 

Máte víno k prodeji po celý rok?

Ano, víno se zpracovává vždy na přelomu října / listopadu a máme dostatečné zásoby na celoroční prodej.

 

Jaký je původ vína?

Rybíz se sklízí v České republice, převezeme ho na Slovensko, kde se zpracovává ve víno, a následně dovezeme zpět do ČR.

 

Dá se Rybízák koupit v nějaké kamené prodejně?

Je několik kamených prodejen, kde naše víno dodáváme, chystáme jejich seznam, který brzy zveřejníme na našem webu.

 

Kde zjistím, na kterých akcích budete Rybízák prodávat?

Sledujte seznam míst, kde teče Rybízák, nebo naši facebookovou stránku, kde se vždy dozvíte o prodejních akcích ve vašem okolí.