x

Černý rybíz: účinky na zdraví, použití, co léčí

Černý rybíz je doslova vitamínová bomba, po které se vyplatí sáhnout nejen při pečení. Je bohatý na vitamín C, B1, B2, B3, B5, B6, provitamín A, vápník, železo, mangan, draslík a zinek. S černým rybízem se dostatečně obrníte v chřipkové sezóně a pokud už jste nemocní, je to skvělý bojovník s rýmou a kašlem. To ale není vše, k čemu je černý rybíz dobrý...

 

  • Černý rybíz a jeho vliv na zdraví
  • Černý rybíz: Co s ním?
  • Rybízové víno
  • Rybízové víno: Recepty

 

Černý rybíz a jeho vliv na lidské zdraví

Černý rybíz jeden z největších zdrojů vitamínu C na světě. Dostávat ho do sebe můžete všelijak počínaje naším rybízovým vínemrybízovým sirupem konče. Vaše imunita bude při pravidelné konzumaci nezlomná. Rybíz zvyšuje odolnost vůči stresu - a to nejen proto, že je v našem Rybízáku alkohol. 

Černý rybíz: co s ním

Recepty z černého rybízu

S bobulemi z černého rybízu se v kuchyni vyřádíte. Jeho použití je mnohem pestřejší, než by vás možná napadlo. Pokud se vám přemnožil na zahradě nebo jste ho dostali kotel od známých, můžete z černého rybízu přichystat následující dobroty:

 

No a pokud vám černý rybíz neroste za okny, ale rádi byste čerpali z jeho skvělých benefitů, není nic snazšího, než si koupit náš Rybízák. Skvělé rybízové víno z plodů černého rybízu je skvělé na popíjení, ale dá se s ním i vařit a péct.

 

Rybízové víno: recepty

  

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz