Žihadlo černorybízové

 
 
  • Medový likér s černým rybízem, vyrobený pro Rybízák.cz
  • Má 40 % alkoholu a nasládlou chuť.
  • Neobsahuje žádný cukr, ani chemické aroma.
  • Vyrábí ho malá rodinná likérka z Ostravy.
  • 0,5l skleněná lahev vydrží navždy.
Dostupnost Vyprodáno
285 Kč
Kategorie Medové likéry
Položka byla vyprodána...
 

Co je černorybízové Žihadlo?

 

Žihadlo se inspirovalo rybízovým vínem a vznikl z toho medový likér se 40 procenty alkoholu, nikoliv medovina. Med při výrobě neprochází teplem ani kvasným procesem, takže v něm zůstává maximum prospěšných látek.

 

Medové likéry pro nás vyrábí David Žolnerčík z Ostravy, který je už třetí generací výrobce Žihadla. Stále zaschovává postup starý více než 160 let, který kdysi objevil jeho dědeček v balkánském pohoří Pelister (podle které David pojmenoval svou likérku). David také dohlíží na celý proces výroby až po láhvování, zátkování, vystřihování a lepení etiket. Zkrátka poctivá ruční práce.

 

Jak se Žihadlo pije?

 

Žihadlo si vychutnejte pořádně vychlazené, aby vynikla jeho jemnost a výrazná chuť medu. Dá se popíjet z klasických “půlek”, ale doporučujeme spíše whiskovou sklenici s kostkou ledu... a p-o-m-a-l-i-n-k-u vychutnávat. V létě přiostřete rybízovou šťávu trochou Žihadla (pochopitelně jen dospělým). O chladných večerek vylepšete panáčkem likéru čaj z černého rybízu. Na pořádné zahřátí!

 

Žihadlo a Rybízák

 

Žihadlo a rybízové víno prostě patří k sobě! Dvojku tekutého rybízu klidně kombinujte s panáčky rybízového Žihadla, ať má tenhle večer odpich. Nebo Rybízák a Žihadlo smíchejte a ohřejte. Dostanete naprosto boží punč, ideální na večery u ohně nebo lenošení u televize. A ta vůně! Nebojte, zle vám nebude, jen všeho s mírou... a hlavně nepřimíchat do třetice pivo!

 

Účinky medu a černého rybízu

Bolí vás v krku? Panák Žihadla s léčivou sílou medu (doprovázenou sílou alkoholu) vás spolehlivě rozehřeje a nedá bakteriím šanci na přežití. Med v Žihadle obsahuje vitamíny A a C, některé vitamíny skupiny B (B1, B2, B6, B12), vitamín D, K a E. Minerály zastupuju například vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík a železo. Dále v medu najdeme látky, jako je mateří kašička, aminokyseliny, pyl a éterické oleje. Účinky medu na lidské zdraví jsou více než blahodárné, často se proto nazývá elixír zdraví a dlouhověkosti.Med při výrobě Žihadla neprochází teplem ani kvasným procesem, takže v něm zůstává maximum prospěšných látek.

 

A černý rybíz? Je skvělý na posílení obranyschopnosti, léčení rýmy, povzbuzení trávení, srovnání hladiny cukru v krvi nebo snižuje krevní tlak. To jen tak namátkou, proto jsme sepsali všechny jeho léčivé účinky.

 

Balení a trvanlivost

 

Žihadlo k vám dorazí v 0,5l skleněné lahvi se šroubovacím uzávěrem. Než ho otevřete, doporučujeme skladovat v temnu. Má neomezenou trvanlivost, proto se hodí i k archivaci. Mimochodem, ve skladě máme ještě 1litrové výhodnější balení.

 

 

Výrobce Žihadlo - David Žolnerčík
Obsahuje Med, Černý rybíz
Obsah balení 0,5l
Obsah alkoholu 40%
Příchuť Černý rybíz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: