Žihadlo kávové 40% medový likér 0,5l

 
 
  • Žihadlo je medový likér s příměsí léčivých bylin. Pochází z malé rodinné likérky.
  • Má 40 % alkoholu, nasládlou chuť a vůni kávy. Bez přidaného cukru a chemického aroma.
  • 0,5 litru si vychutnáte vychlazený nebo jako punč s Rybízákem.
Dostupnost Vyprodáno
250 Kč
Kategorie Medové likéry ,Medové likéry z likérky Žihadlo
Položka byla vyprodána...
 

Co je kávové Žihadlo?

Je to medový likér se 40 % alkoholu – nejde tedy o medovinu. Med a 12 druhů bylinek vytváří úžasnou jemnou chuť. Díky tomu vůbec nemáte pocit, že pijete tak silný alkohol. Med při výrobě Žihadla neprochází teplem ani kvasným procesem, takže v něm zůstává maximum prospěšných látek. Tenhle žihadlový speciál je obohacený o kávu. Žádné chemické aroma, ale opravdová zrnka kávy, která se v Žihadle louhovala minimálně 1 měsíc.

 

Tento medový likér vyrábí David Žolnerčík z Ostravy, který je už třetí generací výrobce Žihadla. Stále zaschovává více než 160 let starý postup výroby, který kdysi objevil jeho dědeček v balkánském pohoří Pelister (podle kterého se Davidova likérka jmenuje). Majitel David dohlíží na celý proces výroby likéru - až po láhvování, zatkávání, vystřihování a lepení etiket. Takže poctivá ruční práce.

 

Jak se Žihadlo pije?

 

Žihadlo si vychutnejte pořádně vychlazené, aby vynikla jeho jemnost a výrazná chuť medu. Dá se popíjet z klasických “půlek”, ale doporučujeme spíše whiskovou sklenici s kostkou ledu... a p-o-m-a-l-i-n-k-u vychutnávat. V létě přiostřete rybízovou šťávu trochou Žihadla (pochopitelně jen dospělým). O chladných večerek vylepšete panáčkem likéru čaj z černého rybízu. Na pořádné zahřátí!

 

Žihadlo a Rybízák

 

Žihadlo a rybízové víno prostě patří k sobě! Dvojku tekutého rybízu klidně kombinujte s panáčky rybízového Žihadla, ať má tenhle večer odpich. Nebo Rybízák a Žihadlo smíchejte a ohřejte. Dostanete naprosto boží punč, ideální na večery u ohně nebo lenošení u televize. A ta vůně! Nebojte, zle vám nebude, jen všeho s mírou... a hlavně nepřimíchat do třetice pivo!

 

Účinky medu

Bolí vás v krku? Panák Žihadla s léčivou sílou medu (doprovázenou sílou alkoholu) vás spolehlivě rozehřeje a nedá bakteriím šanci na přežití. Med v Žihadle obsahuje vitamíny A a C, některé vitamíny skupiny B (B1, B2, B6, B12), vitamín D, K a E. Minerály zastupuju například vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík a železo. Dále v medu najdeme látky, jako je mateří kašička, aminokyseliny, pyl a éterické oleje. Účinky medu na lidské zdraví jsou více než blahodárné, často se proto nazývá elixír zdraví a dlouhověkosti.

 

Balení a trvanlivost

 

Žihadlo k vám dorazí v 0,5l skleněné lahvi se šroubovacím uzávěrem. Než ho otevřete, doporučujeme skladovat v temnu. Likér má neomezenou trvanlivost, hodí i k archivaci. 

 

 

Výrobce Žihadlo - David Žolnerčík
Obsah balení 0,5l
Obsah alkoholu 40%
Příchuť Káva

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
2x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: