Žihadlo anýzové 40% medový likér 0,5l

 
 
  • Milujete hašlerky a řecké ouzo? Tohle je to pravé pití pro vás!
  • Žihadlo je medový likér s příměsí léčivých bylin, pochází z malé rodinné likérky.
  • Má 40 % alkoholu, přitom chutná sladce.
  • 0,5litrová lahev vydrží dlooouho.
Dostupnost Vyprodáno
250 Kč
Kategorie Medové likéry
Položka byla vyprodána...
 

Co je anýzové Žihadlo?

Je to medový likér se 40 % alkoholu – nejde tedy o medovinu. Med, anýz a 12 druhů bylinek vytváří úžasnou jemnou chuť. Díky tomu vůbec nemáte pocit, že pijete tak silný alkohol. Med při výrobě Žihadla neprochází teplem ani kvasným procesem, takže v něm zůstává maximum prospěšných látek.

 

Tento medový likér vyrábí David Žolnerčík z Ostravy, který je už třetí generací výrobce Žihadla. Stále zaschovává více než 160 let starý postup výroby, který kdysi objevil jeho dědeček v balkánském pohoří Pelister. Tenhle žihadlový speciál je obohacený o anýz, žádné chemické aroma. V Žihadle se koření anýzu louhovalo minimálně 2 týdny. David také dohlíží na celý proces výroby až po láhvování, zatkávání, vystřihování a lepení etiket. Takže poctivá ruční práce.

 

Jak se Žihadlo pije?

Doporučujeme ho konzumovat pořádně vychlazené. Tím docílíte maximální jemnosti a ucítíte výraznou chuť medu. Žihadlo se dá popíjet z klasických “půlek”, ještě lepší je sklenice na whisky, kostka ledu... a vychutnávat, vychutnávat, vychutnávat. V zimních měsících můžete Žihadlem přiostřit například čaj. Nebo kombinaci s naším Rybízákem uvařit fantastický punč, se kterým budete mít problém přestat.

 

Žihadlo a Rybízák

Máme super zprávu – Žihadlo je s naším Rybízákem kompatibilní! Pokud budete tedy slavit, nic vám nebrání popíjet náš Rybízák a do toho sem tam kopnout panáka Žihadla, zle vám nebude. Ale všecho s mírou! A hlavně nepřimíchat do třetice pivo...

 

Účinky medu a anýzu

Bolí vás v krku? Panák Žihadla s léčivou sílou medu (doprovázenou sílou alkoholu) vás spolehlivě rozehřeje a nedá bakteriím šanci na přežití. Med v Žihadle obsahuje vitamíny A a C, některé vitamíny skupiny B (B1, B2, B6, B12), vitamín D, K a E. Minerály zastupuju například vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík a železo. Dále v medu najdeme látky, jako je mateří kašička, aminokyseliny, pyl a éterické oleje. Účinky medu na lidské zdraví jsou více než blahodárné, často se proto nazývá elixír zdraví a dlouhověkosti.

 

Anýz je užitečný pro dýchací soustavu. Pomáhá při vykašlávání, usnadňuje zkapalňování průduškových hlenů. Doporučuje se lidem s astmatem a nemocemi průdušek, a zejména těm, kteří chtějí přestat kouřit. Anýz je výborná protilátka na nikotin a dehet, čistí podrážděnou sliznici průdušek a podporuje regeneraci buněk sliznice. Kromě toho, snižuje tabákový zápach z úst a osvěžuje dech.

 

Balení a trvanlivost

Žihadlo je balené v 0,5litrové skleněné lahvi se šroubovacím uzávěrem. Má neomezenou trvanlivost – je tedy vhodné taky k archivaci. Doporučujeme skladovat v temnu. Případné usazovaní medu na dně láhve je přirozený jev, není závadou. Tak zkrátka pracuje příroda.

 

 

Výrobce Žihadlo - David Žolnerčík
Složení líh, med, voda,anýz
Skladování Uchovávejte v chladu a temnu !
Obal Skleněná láhev
Objem 0,5l
Obsah alkoholu 40%
Obsah balení 0,5l
Obsah alkoholu 40%
Příchuť Anýz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
5
3x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole: