Žihadlo Originál 40% medový likér 0,5l

 
 
  • Originální medový likér z rodinné likérky v Ostravě.
  • Má 40 % alkoholu a nasládlou chuť.
  • Neobsahuje žádný cukr, ani chemické aroma.
  • 0,5litrová lahev je skvělá vychlazená nebo jako dárek.
Dostupnost Vyprodáno
230 Kč
Kategorie Medové likéry
Položka byla vyprodána...
 

Co je Žihadlo?

Je to medový likér se 40 % alkoholu – nejde tedy o medovinu. Med a 12 druhů bylinek vytváří úžasnou jemnou chuť. Díky tomu vůbec nemáte pocit, že pijete tak silný alkohol.Med při výrobě Žihadla neprochází teplem ani kvasným procesem, takže v něm zůstává maximum prospěšných látek.

 

Medový likér vyrábí David Žolnerčík z Ostravy, který je už třetí generací výrobce Žihadla. Stále zaschovává více než 160 let starý postup výroby, který kdysi objevil jeho dědeček v balkánském pohoří Pelister. Pelister dal proto jméno Davidově likérce.

 

Jak se Žihadlo pije?

Doporučujeme ho konzumovat pořádně vychlazené. Tím docílíte maximální jemnosti a ucítíte výraznou chuť medu. Žihadlo se dá popíjet z klasických “půlek”, ještě lepší je sklenice na whisky, kostka ledu... a vychutnávat, vychutnávat, vychutnávat. V zimních měsících můžete Žihadlem přiostřit například čaj. Nebo kombinaci s naším Rybízákem uvařit fantastický punč, se kterým budete mít problém přestat.

 

Žihadlo a Rybízák

Máme super zprávu – Žihadlo je s naším Rybízákem kompatibilní! Pokud budete tedy slavit, nic vám nebrání popíjet náš Rybízák a do toho sem tam kopnout panáka Žihadla, zle vám nebude. Ale všecho s mírou! A hlavně nepřimíchat do třetice pivo...

 

Účinky medu

Bolí vás v krku? Panák Žihadla s léčivou sílou medu (doprovázenou sílou alkoholu) vás spolehlivě rozehřeje a nedá bakteriím šanci na přežití. Med v Žihadle obsahuje vitamíny A a C, některé vitamíny skupiny B (B1, B2, B6, B12), vitamín D, K a E. Minerály zastupuju například vápník, draslík, fosfor, hořčík, sodík, křemík a železo. Dále v medu najdeme látky, jako je mateří kašička, aminokyseliny, pyl a éterické oleje. Účinky medu na lidské zdraví jsou více než blahodárné, často se proto nazývá elixír zdraví a dlouhověkosti. 

 

Balení a trvanlivost

Žihadlo je balené v 0,5litrové skleněné lahvi se šroubovacím uzávěrem. Má neomezenou trvanlivost – je tedy vhodné taky k archivaci. Doporučujeme skladovat v temnu. Případné usazovaní medu na dně láhve je přirozený jev, není závadou. Tak zkrátka pracuje příroda.

 

 

Výrobce Žihadlo - David Žolnerčík
Složení líh, med, voda, extrakt z bylin
Skladování Uchovávejte v chladu a temnu !
Obal Skleněná láhev
Objem 0,5l
Obsah alkoholu 40%
Velikost lahve 0,5l
Obsah alkoholu 40%
Trvanlivost Neomezená

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: