De Arbol granule 30g 30g

 
 
  •  Chilli granule z papriček De Arbol pocházející z Mexika.
  • Pálivost:  cca 17 000 - 30 000 SHU.
  • Balení: 30g, Složení: 100% De Arbol chilli drcené, Země původu: Mexiko
Dostupnost Vyprodáno
39 Kč
Kategorie Chilli omáčky a koření
Položka byla vyprodána...
 

 Papričky pojmenované podle stromu, zobáku i krysího ocasu

Oproti většině ostatcích chilli papriček své jméno nezískaly podle místa původu, ale podle španělského významu pro “chilli strom” (“chile de árbol”). Ačkoliv totiž tyto mexické papričky rostou na keři, jejich stopka je tak tuhá a tvrdá, že připomíná větev od stromu.

Papričky De Arbol (vyslovované jako “day ar boll”) odrůdy Capsicum annuum (papriky roční)jsou asi 5-7 cm dlouhé a dosahují střední pálivosti okolo 15,000 - 30,000 SHU. Plody dozrávají ze zelené ve světle červenou barvu. Díky svému protáhlému úzkému tvaru a zakroucené špičce se jim někdy říká “ptačí zobák” (bird´s peak) nebo “krysí ocas” (rat´s tail). Pochází z Mexika a podle některých odborníků jsou blízce příbuzné Cayenne papričkám, podle jiných zase papričkám Pequin. V Mexiku také zůstala zachována převážná většina jejich dnešní produkce.

Dekorace i talisman přinášející štěstí

De Arbol mají přírodní, ořechovou chuť s travnatými a kouřovými podtóny. Svou výraznou a rozvinutou chuť získávají až během sušení. Z toho důvodu jsou mnohem častěji k dostání v sušené nebo mleté podobě než v čerstvé. 

Ze sušených De Arbol papriček se také vyrábí typické chilli věnce a girlandy, protože ani po usušení neztrácí svou zářivě červenou barvu. Zavěšené slouží jako dekorace i talisman. Podle tradic totiž přináší štěstí a zdraví. 

Výrobce The Chilli Doctor s.r.o
Složení 100% De Arbol chilli granule.
Skladování Skladujte v suchu a temnu.
Trvanlivost 6 měsíců
Balení Papírový obal
Druh papričky De Arbol
Objem 30g
Pálivost 17 000 - 30 000 SHU

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole: