Chipotle mash Chilli se semínky 200ml

 
 
  • Chilli mash Chipotle z vynikajících uzených papriček se semínky. 
  • Pálivost: 10 000 - 20 000 SHU
  • Objem: 200 ml, Složení:  Chipotle chilli papričky, sůl 4-6%, Kycelina octová 4-6%, Země původu: USA
Dostupnost Vyprodáno
109 Kč
Kategorie Výprodej
Položka byla vyprodána...
 

Co je chilli mash? Čerstvé chilli papričky se rozdrtí spolu se solí a nechají se fermentovat(kvasit) po dobu 2-6 měsíců. Výtažek z kůže, semínek a dužiny společně poskytne intenzivní a bohatou chuť. Občas se přidá ocet kvůli zastavení fermentace, ale jinak chilli mashe neobsahují žádné jiné látky či konzervanty. Používá se na další zpracování k výrobě omáček, sals, dipů, do jídel, pokrmů a mnoho dalšího. 

 

Chipotle nebo také chilpotle je výraz pocházející z jazyka nahuatl a znamená uzená chilli paprička. Sušená a uzená paprička Jalapeno, která se používá především v mexické kuchyni a v kuchyních, jež jí jsou inspirovány, jako je například Tex-Mex. V jejich chuti se pálivost původních papriček spojuje s uzenou příchutí dýmu.

 

Až donedávna se uzené papričky chipotle objevovaly převážně na trzích ve středním a jižním Mexiku. S tím, jak rostla jejich popularita v zahraničí, zejména v USA a v Kanadě, začala se výroba a zpracování papriček Jalapeno rozšiřovat i do severních oblastí Mexika, aby mohl být lépe zásobován jihozápad Spojených států.

 

Pálivostí srovnatelná s francouzskou papričkou Espelette, mexickou Guajillo, maďarskou feferonkou nebo s omáčkou Tabasco.

Výrobce The Chilli Doctor, s.r.o., Blatec 118, Ústí nad Labem
Složení Chipotle (uzené Jalapeno) chilli papričky, sůl 4-6%, kyselina octová 4-6%
Trvanlivost 12 měsíců

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Přidat hodnocení
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
M Avatar autora | 3.3.2018
Moc dobrá, paprikovo-uzená chuť. Omáčka je pálivá tak akorát. Chilli-otrlejšího přítele jen lechtá na jazyku, mně bohatě stačí!